Úvod Služby Kalendář Ceny Naši poníci Fotogalerie Reference Kudy k nám Kontakt

Naše služby

Procházka pro nejmenší

Vhodná pro děti od 2 do 4 let. Seznámí se s koníkem a projede se na něm v kroku po okolí stáje, ideální pro získání stability na koni a především pro získání vztahu k těmto krásným zvířatům. Procházka trvá 25 - 30 minut.

Lekce jezdectví

Lekce jezdectví mají za cíl ukázat klientům jezdecké umění do hloubky. Ukázat jim, že čím více toho budou znát, tím větší obzory se jim otevřou. V jezdectví je neskutečná rozmanitost a ať už v něm zvolíte kterýkoliv směr, cesta učení nikdy nekončí. Nelze zde dojít na konec. V těchto lekcích se bude jezdit, skákat, pracovat ze země, jezdit do terénu, probírat teorii, zkrátka dělat vše co k ježdění a koním patří. Aby lekce měla smysl může být na lekci klient jeden, maximálně dva, kteří jsou přibližně na stejné úrovni ježdění. Doporučujeme tyto lekce dvakrát až třikrát týdně, aneb zde platí, že čím více člověk s koňmi stráví času, tím více toho získá.

Kurz

Kurzy jsou skupinová aktivita určená pro děti, které milují koníčky, chtějí s nimi trávit čas, učit se na nich jezdit a komunikovat s nimi. Naučí se zde kromě ježdění i jezdeckou teorii, budou vědět jak a čím koně krmit, jak o ně pečovat, budou znát vybavení pro koně a jiné důležité věci. Ježdění je budeme učit vždy v rovnováze a harmonii s koněm tak, aby to bylo ve všech směrech co nejbezpečnější. Děti si zde přirozeně srovnají tělo, posílí svaly a také budou pracovat se svou psychikou, protože na tu koně reagují nejvíce. Jde o velmi zdravý koníček. Doporučujeme jej jednou týdně.

Jezdecký oddíl

Oddíl je služba pro děti, které se chtějí aktivně zapojit do chodu statku. Dostanou úkoly, které musí samostatně plnit a často je to dřina. Jejich práce vždy trvá déle než čas strávený na koňském hřbetu. Vyžadujeme po nich kvalitně splněnou práci a pokud se budou "flákat", nebudou jezdit. Práce je samozřejmě přizpůsobená jejich schopnostem. :) Ježdění je pak skupinové, je tedy třeba aby členi oddílu již měli za sebou jezdecké základy. Ideální docházka je jednou, maximálně dvakrát týdně. Pro zkušenější děti, které se chtějí posunout směrem k vlastnictví svého koně doporučujeme kombinaci s lekcemi jezdectví.